Logo

Новости

Поради проширување на својот тим, специјализираната офталмолошка клиника „Систина Офталмологија“ Скопје, објавува оглас за вработување на:

ДОКТОР

 

Потребни квалификации:

  • Завршен Медицински факултет
  • Постигнат просек над 8
  • Положен државен испит
  • Интерес за специјализација по офталмологија
  • Добро познавање на англиски јазик
  • Познавање на албански јазик ќе се смета за предност

Профил на личност:

  • Организираност и одговорност
  • Одлични комуникациски вештини
  • Професионалионален и љубезен однос кон пациентите
  • Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност

Доколку сметате дека ги исполнувате наведените услови и сте заинтересирани за нови предизвици и постојан развој на Вашата кариера, испратете Ваша кратка биографија (CV) со Ваша слика, на следната email адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. со задолжителна назнака “За оглас за Доктор”.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!